Büyük Çamlıca Koleji 1. Sınıflar

Eğitim-öğretim sürecinin ilk basamağı olan ilkokul 1. sınıf başlangıç olması yönüyle büyük önem taşımaktadır. Biz de Büyük Çamlıca Koleji olarak 1. Sınıf eğitim-öğretimine büyük önem vermekteyiz. Her şeyin temelinin bu süreçte atıldığı düşüncesi ile çocuklarımıza özenle hazırlanmış uzun soluklu bir program uygulamaktayız.

3 günlük uyum (oryantasyon) süreci ile başlayan eğitim- öğretim çalışmalarının ardından 1. sınıflarda en önemli hedefimiz okuma- yazma sürecini en sağlıklı biçimde tamamlamaktır. Bunun yanında Hayat Bilgisi, Matematik, İngilizce , Satranç, Drama, Görsel Sanatlar, Müzik, Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersleri ile eğlenceli ve çok yönlü bir süreç devam etmektedir.

1. sınıfı temel aldığımızda öğrencilerin “ Öğrenmeyi öğrenme” modelini benimsediklerini göreceğiz. Bunu her alanda rahatça uygulayabilir duruma getirmeleri için de hayatın her alanında onlara destek olunması gerekmektedir.

1.sınıflar olarak Türkçe dersinin yanında Matematik, Hayat Bilgisi ve İngilizce temel derslerini alan öğrenciler branş dersleriyle de kendilerini tanıma imkanı bulmaktadır. Okul olarak öğrencilerimizin ufkunu genişletmek en büyük hedefimizdir.

Eğitim öğretim yılı başında zümrece, yıllık müfredata göre belirlediğimiz gezi, deney, sunum gibi faaliyetlerimizi yıl içerisinde belirlenen tarihte sırasıyla uygulamaktayız. Bunların yanı sıra öğrencilerin kendi performanslarını ve öğrenme düzeylerini görebilmeleri için sınıf ikliminde Türkçe, Hayat Bilgisi ve Matematik derslerinde performans çalışmaları yapılmaktadır. Aynı zamanda daha uzun soluklu çalışmaları kapsayan proje çalışmaları ile de öğrencilerimiz öğrendiklerini uygulamaya geçirmektedir.

Yapılan tüm çalışmalar yıl içinde performans, yıl sonunda hazırlanan proje sunumlarıyla sergilenmektedir. Öğrencilerimizin bir yıllık çalışmaları geleneksel “Okuma Bayramı” etkinliğiyle kutlanmaktadır.

Büyük Çamlıca Koleji’nde okumanın ayrıcalığını her yönüyle hisseden öğrencilerimiz eğitim- öğretim yaşamlarına güzel bir başlangıç yaparak, huzurlu ve mutlu ortamın güzelliklerini yaşamaktalar.